„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów.” (Albert Einstein)archiwum cytatów

Lipa pod choinkę – czyli darmowy ebook w prezencie świątecznym

Jak powszechnie wiadomo, same życzenia świąteczne nie wystarczą do tego żeby żyć długo i szczęśliwie. Potrzebny jest jeszcze prezent. Szczególnie w Boże Narodzenie prezent jest rzeczą absolutnie niezbędną.

Postanowiłem zatem dać wam moi drodzy czytelnicy prezent świąteczny. Długo się zastanawiałem, co by to mogło być, aż w końcu wpadłem na pomysł najprostszy z oczywistych. Dam wam pod choinkę scenariusz.

Napisałem go dawno, ale czas niczego mu nie ujął. Nigdy nie został zrealizowany, ale to tylko sprawi, że czytanie będzie ciekawsze. Nigdy również nie będzie zrealizowany, bo nie jest to ani komedia romantyczna, ani materiał na popularny serial.

Jest to scenariusz sfingowanego dokumentu. Dokumentu całkowicie wymyślonego i inscenizowanego. Niewiele takich filmów powstało w dziejach kinematografii, ale parę ich było. Najbardziej znany to „Zelig” Woody Allena.

Nie mam zamiaru się ścigać z „Zeligiem”. Mój scenariusz to dwudziestominutowy, całkowicie fikcyjny reportaż telewizyjny opowiadający o pewnym dziwnym wydarzeniu w niewielkiej wsi. Nosi tytuł „Lipa” i muszę przyznać, że bardzo go lubię.

Tym bardziej się cieszę, że mogę go dać w prezencie. Dołączam do niego świąteczne życzenia: zdrowia, wytrwałości, kreatywności, odporności, dyscypliny i natchnienia. A jak do tego jeszcze znajdziecie szczyptę świętego spokoju to szczęście przyjdzie samo.

 • Pobierz scenariusz „Lipa” – | PDF | EPUB |

4 Komentarze on “Lipa pod choinkę – czyli darmowy ebook w prezencie świątecznym”

 1. Aubrey pisze:

  Akurat dziś miałem ochotę przeczytać PDF-a. Planowałem „Fragments of a Hologram Rose”, ale czas zmienić plany.

 2. wroclawiankajedna pisze:

  No i trach, włączyła mi się dopiero co utulona tęsknota za wsią. Dziękuję za prezent.
  W rewanżu napiszę coś osobistego.

  W dzisiejszych wiadomościach wypowiadał się podróżny ze wschodu – uchwycony przez reporterów w pociągu. Skrzyżowanie Szczepka, Tońka i Borata. Przecudny, niedogolony, wąsaty i miękko zaciągający.
  I nie wiem, czy przez podwójny bodziec, czy przez umiłowanie przaśności, czy może przez święta – ale wzruszyłam się gdzieś w tej Lipie. Na 10. stronie, zła jestem, bo jakże to tak, taka lipa…

  Próbowałam przeanalizować reakcję i wyodrębniłam kilka memów, ale najpewniej trafił mnie – niemy, uziemiony świadek historii.
  Głębokie memowisko jak na krótki tekst. Humor, refleksja i to oko.. Nie sztuka napisać co się widziało, ale sztuka – to zaobserwować.

  Lipa dała mi przyjemność.

 3. kitmoresby pisze:

  Wesołych Świąt Panie Piotrze! Dzieki za prezent! Wracam do kuchni, do moich garów! :-):-):-)

 4. midas9 pisze:

  Życzę Wszystkie najlepszego, Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku, i dziękuję w swoim imieniu, ale i zapewne innych czytelników Pańskiego bloga, za ciekawe komentarze, rady i za wszelkie odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Pzdr.


Twój komentarz nie ukaże się od razu, moderacja chwilę trwa :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s