„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów.” (Albert Einstein)archiwum cytatów

Czego potrzeba żeby zrobić komedię

Oprócz rzeczy oczywistych takich jak scenariusz, pieniądze, aktorzy, ekipa filmowa, sprzęt zdjęciowy, potrzebna jest jeszcze jedna rzecz, o której nie każdy wie.

Potrzebny jest „okres przygotowawczy”. I teraz właśnie ten okres trwa.

Film przed zdjęciami trzeba przygotować. Trzeba wybrać obiekty zdjęciowe, trzeba wymyślić kostiumy, trzeba zaprojektować scenografię, wybrać rekwizyty. Trzeba wszystko zaplanować i wymyślić.

To bardzo ciekawy czas. W porównaniu z planem zdjęciowym jest to czas mało efektowny i niespecjalnie spektakularny. Czasami nawet wydaje się nudny i nużący, ale to tylko pozory. Teraz właśnie decydują się rzeczy najważniejsze. Jaki będzie ten film? Jak będzie wyglądał? Jaki będzie miał charakter i styl? Wszystko to przesądza się na długo przed pierwszym klapsem na planie. Na długo zanim ruszy kamera.

I tym właśnie się teraz zajmuję. Nie mam czasu na pisanie na bloga, nie mam czasu na czytanie maili od was. Nie mam czasu dla rodziny i dla siebie. Teraz WYMYŚLAM film „Och Karol 2”. Projektuję go. Zaraz jadę na kolejną dokumentację, znowu będę oglądał i wybierał obiekty do zdjęć. To bardzo męczące, ale fascynujące zajęcie. Powoli w głowie zaczynam widzieć ten film.

Za dwa tygodnie wejdę na plan i wszystko to, co widziałem w głowie postaram się nakręcić. Tak żeby było ładnie, śmiesznie i uroczo.

Tak żeby zrobić widzom dobrze ;-)


7 Komentarzy on “Czego potrzeba żeby zrobić komedię”

 1. Powodzenia i owocnej pracy!!!
  Kręcenie komedii to chyba jedno z największych wyzwań w reżyserii. Mam nadzieję na więcej wieści z „pola walki”. Ciekawe kto jest operatorem…?

 2. Andrzej pisze:

  No, super! Sequel filmu sprzed 25 lat! Czy w roli głównej wystąpi Jan Piechociński? To by było coś… No, czekam z niecierpliwością :)))))

 3. kazmo pisze:

  Trzymam kciuki! I wierzę w ciekawy i udany film!

 4. Życzę dużo inspiracji twórczej przy projektowaniu wizji filmu i mam nadzieję, że aktorzy zostaną dobrze dobrani . W mojej wizji główną rolę powinien zagrać Robert Więckiewicz ,ale to tylko moje prywatne zdanie i przyznam że bardzo ciekawi mnie obsada filmu ,więc jeżeli to nie tajemnica to chetnie bym się tego dowiedziała z pierwszej reki od Pana :)
  pozdrawiam

 5. Przypomina mi się piękna scena z „Nic śmiesznego”, wybieranie obiektu zdjęciowego, czyli lasu. :D

 6. jack pisze:

  cyt …””Wczoraj od rana kręciłem sceny erotyczne. Dzisiaj to samo. Oderwanie od rzeczywistości jakie daje plan zdjęciowy jest naprawdę słodkie …”

  Tylko pozazdrościć.A tak na marginesie – mogłeś zatrudnić ( choćby jako statystę w tych scenach ) legendę filmów porno – niejakiego Rona Jeremi.Ten to ma rekwizyt.


Twój komentarz nie ukaże się od razu, moderacja chwilę trwa :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s