„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów.” (Albert Einstein)archiwum cytatów

Wyrzuty sumienia

No więc, mam wyrzuty sumienia.

Wyrzucam sobie, że zaniedbałem tego bloga. Kiedyś pisałem tu regularnie, co najmniej dwa razy w tygodniu. Ostatnio piszę dużo rzadziej i nie podoba mi się to.

Wyrzucam sobie, że mam gigantyczne zaległości w czytaniu maili i tekstów, które czasami mi przysyłacie. Nie jest to postawa godna pochwały.

Mam też oczywiście wytłumaczenie tego stanu rzeczy. Mam wymówkę i racjonalny powód mojego zaniedbania.

Wciąż mam zdjęcia do filmu „Och Karol 2”.

Zdjęcia trwają i absorbują mnie właściwie bez reszty. Nie jest to może znaczący wysiłek fizyczny, ale mentalnie i twórczo jest to sprawa duża i skomplikowana.

Nie mam właściwie siły na myślenie o czymkolwiek innym. Nic nie czytam. Nic nie piszę. Nic nie oglądam. Nic nie wymyślam. Nic sensownego (nie związanego z kręceniem) nie przemyka mi przez umysł. Moje życie duchowe stało się chwilowo zupełnie jałowe i monotematyczne.

Myślę tylko o jednym. O kręconej właśnie komedii. Wszystkie inne tematy i myśli natychmiast przeganiam z głowy, bo mi przeszkadzają. Staram się utrzymywać w głowie wyłącznie jednostajną monokulturę – kręcę film i myślę TYLKO o nim.

I tak to wygląda. Teraz mam niewielką przerwę w zdjęciach, więc może uda mi się coś sensownego tu skrobnąć. Potem wracam na plan i znowu będę musiał zapanować nad chaosem znaczeń, gestów, puent, dialogów, sytuacji i obrazków. Tak, żeby wszystkie ułożyły się w film.


4 Komentarze on “Wyrzuty sumienia”

 1. mistmist pisze:

  W nowomowie korporoacyjnej ma to swoje określenie: zafokusować się na coś. :)

  Doskonale znam ten stan. Trafia człek do innego wymiaru i nie ma ma kontaktu z rzeczywistością.
  Powodzenia przy zdjęciach.:)

 2. Wroclawianka zza oceanu pisze:

  Piotrze, „fokusuj” ze wszystkich sil na swojego Karola. I nie miej wyrzutow sumienia. Wierni czytelnicy Twojego blogu (w tym nizej podpisana:-) uzbroic sie musza w cierpliwosc. Zycze Ci, aby w Twoim filmie wszystko bylo swietne, kapitalne, rewelacyjne, doskonale . Plus bardzo dobry podklad dzwiekowy (pieta achillesowa polskich filmow:-) Pozdrawiam goraco. W cieniu okolo 38 (w przeliczeniu na Celsjusze).

 3. ZiKo pisze:

  A ja mam pytanko. Jak to jest z robieniem filmów? Czy reżyser moze robić filmy tasmowo, tzn. jeden po drugim, czy może jest jakos zobligowany wobec producenta/dystrybutora, że przez jakis czas będzie uczestniczył w promocji tego dzieła, które skończył, zanim wystartuje z jakimś nowym projektem? Bo, np gwiazdy, tzn. odtwórcy głownych ról jeżdżą po róznych festiwalach jak pan Damiecki i pani Miko, żeby promować dany film…


Twój komentarz nie ukaże się od razu, moderacja chwilę trwa :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s